СЛУЧАЈ
Glamour има повеќе од 300 штабови и стотици комплети напредни машини, целата работа за заварување и склопување беше направена со машина. Имаме можност да испраќаме повеќе од 30 контејнери месечно, за да можеме полесно да се справиме со големата нарачка.
Гламур има силна производствена способност, така што нашето месечно производство може да биде како 1 милион метри Лед светло за јаже, 100 илјади комплети Лед светло за жици, 600 илјади парчиња LED светилки, 15 илјади LED мотиви.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Најдобар професионален фестивалски декорација Производителите на лед мотиви Добавувачот

Најдобар професионален фестивалски декорација Производителите на лед мотиви Добавувачот

Гламур користи многу типови на LED осветлување за украсување на Божиќниот настан, вклучувајќи LED светло за жици, LED светло од јаже, LED светло за мотиви, LED светло за ленти и така натаму.Гламур се фокусира на обезбедување на клиентите со висококвалитетно LED осветлување за да се задоволат потребите на различни проекти.
Шпанија Божиќно осветлување LED светла со мотиви за прикажување на отворено Добавувач на проекти& производители | ГЛАМУР

Шпанија Божиќно осветлување LED светла со мотиви за прикажување на отворено Добавувач на проекти& производители | ГЛАМУР

Ова е проект на еден наш клиент во Шпанија. Нашите кооперативни клиенти се големи изведувачи.Главниот тип на примена на нашите производи е во големи изложби на отворени проекти, како што се трговски центри, големи плоштади и главни улици.Многу наши производи од LED жичени светла, LED светла од јаже и LED светла со мотиви и друго осветлување се користат во оваа изложба за осветлување.Нашите клиенти ги избираат нашите LED светла со мотив главно поради нивниот добар ефект и високиот квалитет. Користиме најквалитетни ЛЕД, кои овозможуваат ефект и долг животен век.Ние користиме висококвалитетни еколошки материјали во суровините, кои не само што ги прават производите поиздржливи, туку и не ја загадуваат животната средина.Водоотпорното ниво IP65 прави LED светлата со мотив да можат да се користат на отворено и при екстремни временски услови.Нашиот професионален инженерски тим гарантира дека сите LED светла со мотив ќе бидат подложени на ригорозно тестирање пред пратката.Нашите надворешни LED мотивски светла усвојуваат монтажна дизајн структура, што го заштедува обемот на пакувањето и ги намалува трошоците за транспорт. Исто така е лесен за инсталирање и може да се поправи за да се обезбеди безбедност.Нашата соба за испорака од 50.000 квадратни метри и повеќе од 1.000 вработени обезбедуваат огромен производствен капацитет и можат да ги задоволат огромните потреби и времето на испорака на клиентите.
Проект за божиќни светла во Канада од добавувачот на Glamour Lighting& производители | ГЛАМУР

Проект за божиќни светла во Канада од добавувачот на Glamour Lighting& производители | ГЛАМУР

Проект за божиќни светла во Канада од добавувачот на Glamour Lighting& производители | ГЛАМУР
Проект за осветлување на Колумбија со користење на LED светла со мотиви Производи | ГЛАМУР

Проект за осветлување на Колумбија со користење на LED светла со мотиви Производи | ГЛАМУР

Ова е проект на еден наш клиент во Колумбија.Многу наши производи од LED жичени светла, LED светла од јаже и LED светла со мотиви и друго осветлување се користат во оваа изложба за осветлување.Работиме со многу познати компании за осветлување во светот.
ПРОИЗВОДИ

Glamour има три главни серии производи, LED декоративни светла, SMD ленти светла и производи за осветлување.

Гламурните ЛЕД светла за украсување се препознаваат како производи од висока класа во декоративната лесна индустрија.

Категориите на производи вклучуваат светла со led јаже, led жичени светла, LED светла со мотиви, украсни светилки и интелигентни контролирани декоративни производи.

Производите на Glamour SMD вклучуваат диметрични лед ленти светла, ултра меки лед ленти светла, кристално жад лед светла со ленти и лед неонски флекс. Мекоста и исклучително малиот радиус на свиткување се уникатните карактеристики на производите Glamour SMD.

Производите на Glamour Illumination вклучуваат интегрирани панелни светла од алуминиум-пластика како производ за внатрешно осветлување, улични светла, светла за поплави како производи за надворешно осветлување и соларни улични светла, поплавни светла како нови енергетски производи.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Висококвалитетно LED осветлување за украсување Трговија на големо-ГЛАМОР OPTOELECTRONICS TECHNOLOGY CO.,LTD.

Висококвалитетно LED осветлување за украсување Трговија на големо-ГЛАМОР OPTOELECTRONICS TECHNOLOGY CO.,LTD.

Glamour LED декоративните светла се во индустријата веќе 18 години. Нашите категории на производи вклучуваат LED светло за жици, LED светло за јаже, LED неонски флекс, SMD ленти светло, LED светилки, LED мотив светло итн. Главните производи имаат CE, GS, CB, UL, cUL, ETL, CETL,ГЛАМОР Висококвалитетно LED осветлување за украсување Трговија на големо-ГЛАМОР OPTOELECTRONICS TECHNOLOGY CO.,LTD.,Гламур има добиено повеќе од 30 патенти досега
Најдобрите LED светла за ленти во фабриката Цена-ГЛАМОР

Најдобрите LED светла за ленти во фабриката Цена-ГЛАМОР

Glamour LED Strip Light е надградена генерација на традиционална LED лентичка светлина.Го решава исклученото светло на делот на единицата и проблемите со брчките на ПХБ.Тоа е големо подобрување на квалитетот што ни помага да добиеме многу нарачки и репутација.Специјалната внатрешна структура го прави пофлексибилен и постабилен од кога било досега.Добивме CE, CB, GS, RoHs, REACH, UL, cUL, ETL, cETL итн.
Соларна светлина

Соларна светлина

Гламур Нов дизајн надворешно осветлување - жешка продажба&висококвалитетно-Сите во едно соларно улично светло - серија SL011. Монокристален силиконски соларен панел, Супер брзо време на полнење во рок од 6-8 часа;2. MPPT Solar Charge, работи 10-12 часа;3. 130lm/W Висока луменска ефикасност;4. Контрола на PIR сензор, опсег на индукција 6-8M;5. Достапен далечински управувач, контрола на светлина или PIR контрола;6. Водоотпорен IP65, без инсталација на жица.7. Многу конкурентни цени.8,5 парчиња / картон;9.Со прирачник;10. Дизајнирана внатрешна кутија и картон11,2 години гаранција
Гламурозно осветлување - Производи за осветлување на затворен простор

Гламурозно осветлување - Производи за осветлување на затворен простор

Glamour е добро познат како водечки производител на интегрирано пластично панелно светло во Кина, тоа е пластично куќиште отпорно на висока температура и алуминиумска плоча за дисипација на топлина, висококвалитетни LED чипови и напредно решение за возачот. Сите наши светлосни панели за гламур се приватна мувла и патентирани производи за осветлување.Гламурозно осветлување- Производи за внатрешно светло главно интегрирано LED светло за панели со странично и задно светло;, достапни се и вдлабнати и површински панели:За странично светло, имаме SPL&SPF серија, NPL&NSF серија,;За задно светло, имаме ADL&ADS серии, серии DLC, серии EDL и серии RDL;Покрај тоа, серијата ADL е прилагодлив дизајн со отсекување;SPL, DLC& Сериите EDL се 2 во 1 дизајн, лесно се менуваат вдлабнати на површински монтирани.

Профил на компанијата

Основана во 2003 година, Glamour е посветена на истражување, производство и продажба на LED декоративни светилки, станбени светилки, надворешни архитектонски светла и улични светилки од своето основање.


Лоциран во градот Zhongshan, провинцијата Гуангдонг, Кина, Glamour има модерен индустриски производствен парк од 40.000 квадратни метри, со повеќе од 1.000 вработени и месечен производствен капацитет од 90 40FT контејнери.


Со речиси 20-годишно искуство во полето на ЛЕР, упорни напори на гламурозните луѓе& поддршка на клиентите во земјата и странство. Како производители и добавувачи на LED светилки за украсување, Glamour стана лидер во индустријата за осветлување на LED декорација. Glamour го заврши синџирот на индустриски LED диоди, собирајќи различни преовладувачки ресурси како што се LED чип, LED капсулација, производство на LED осветлување, производство на LED опрема& Истражување за LED технологија.


Сите производи на Glamour се одобрени за GS, CE, CB, UL, cUL, ETL, CETL, SAA, RoHS, REACH. Во меѓувреме, Glamour досега има добиено повеќе од 30 патенти. Glamour не е само квалификуван снабдувач на кинеската влада, туку и многу доверлив снабдувач на многу познати меѓународни компании од Европа, Јапонија, Австралија, Северна Америка, Блискиот Исток итн.

СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање