& ПРОИЗВОДИ
Гламур има три главни серии на производи, ЛЕД украсни светла, СМД ленти-светла и производи за осветлување.
Декоративните светла со гламур LED се препознаваат како производи од висока класа во декоративната лесна индустрија.
Категориите на производи вклучуваат светилки за јаже, предводени жици, светилки за мотиви, украсни светилки и интелигентни контролирани декоративни производи.
Гламур SMD производите вклучуваат светлосни ленти со диметриум, ултра меки светлосни ленти, светлосни ленти со предводена лента од кристал жад и предводени неонски флексибилни. Мекоста и исклучително малиот радиус на свиткување се единствените карактеристики на производите на Гламур СМД.
Производите на Гламур Илуминација вклучуваат алуминиумско-пластични интегрирани панелни светла како производ за внатрешно осветлување, улични светла, светла за поплавување како производи за надворешно осветлување и соларни улични светла, светла за поплавување како нови енергетски производи.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Осветлување на ЛЕР

Осветлување на ЛЕР

Гламур ЛЕР декоративни светла е во индустријата веќе 18 години. Нашите категории на производи вклучуваат LED жичана светлина, LED светло за јаже, LED неонски флексни, SMD лента светлина, LED светилки, LED мотив светло, итн. Главните производи имаат CE, GS, CB, UL, CUL, ETL, CETL,
LED лента светло

LED лента светло

Гламурозната LED лента за светло секогаш се фокусира на подобрување на квалитетот и уверување. Одличните перформанси освоија многу светски углед и нарачки. Веруваме дека само „квалитетна светлина“ може да обезбеди „квалитетен живот“.
Соларна светлина

Соларна светлина

Нови енергетски производи на кои главно се фокусираме на сите нас во една соларна улична SL01 серија SL01, интелигентна и заштеда на енергија.
Затворен лесен производ

Затворен лесен производ

Гламур Осветлување внатрешен светлосен производ, главно, интегриран LED светлосен панел со странично светло и задно светло; Страна светлина имаме SPL серија, NPL и NSF серии, задно светло имаме ADL серии, DLC серии, EDL серии и RDL серии; Покрај тоа, за ADL сериите се отсечени прилагодлив дизајн; SPL, DLC & EDL сериите се 2 во 1 дизајн, лесно менувајте ја вдлабнатоста на монтираната површина.
Стручен тим и опрема
Повеќе од 30 постари инженери и дизајнери кои работат во Гламур сега. Опремувајќи се со напредна експериментална опрема, развивме и дизајниравме серија водечки производи во индустријата, кои исполнуваат различни барања на различни клиенти од различни региони и земји и добивме околу 80 патенти досега.

Гламур, исто така, има низа целосно автоматски производни линии, како што се машини за автоматско заварување, машини за полнење лепак, машини за склопување, SMT машини, машини за истиснување, машини за сечење, машини за тестирање на стареење и повеќе од 300 комплети опрема за тестирање што може да ни обезбеди силен производствен капацитет за лесно справување со многу нарачки од познати брендови од целиот свет.
Профил на компанијата
Основана во 2003 година, „Гламур“ е посветена на истражување, производство и продажба на ЛЕД декоративни светла, станбени светла, надворешни архитектонски светла и улични светла уште од основањето.

Се наоѓа во градот ongонгшан, провинцијата Гуангдонг, Кина, „Гламур“ има модерен индустриски парк од 40.000 квадратни метри, со повеќе од 1.000 вработени и месечен капацитет за производство од 90 контејнери 40FT.

Со скоро 20-годишно искуство во ЛЕР поле, истрајни напори на гламурозните луѓе& поддршка на клиенти домашни и странски, Гламур стана лидер на индустријата за осветлување на ЛЕР украси. Гламурот го комплетираше синџирот на ЛЕР индустрија, собирајќи најразлични извори како што се ЛЕД чип, ЛЕР инкапсулација, ЛЕР производство на осветлување, ЛЕР опрема за производство
Истражување на ЛЕР технологијата.

Сите производи на Гламур се одобрени од GS, CE, CB, UL, cUL, ETL, CETL, SAA, RoHS, REACH. Во меѓувреме, „Гламур“ досега доби повеќе од 30 патенти. Гламур не само што е квалификуван снабдувач на кинеската влада, туку е и доверлив добавувач на многу познати меѓународни компании од Европа, Јапонија, Австралија, Северна Америка, Средниот исток итн.
ДОБИЈТЕ ДОПУШТЕТЕ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формуларот за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски