& ПРОИЗВОДИ
Гламур има три главни серија на производи, ЛЕР декоративни светла, СМД ленти за светло и производи за осветлување.
Декоративни светла на гламур ЛЕР се препознаваат како производи со висок квалитет во индустријата за декоративна лесна светлина.
Категориите на производи вклучуваат светла од јаже, ламбички светла, светла со мотиви, украсни светилки и интелигентни контролирани декоративни производи.
Производите од СМД со гламур вклучуваат ленти-светла предводени од Диметрик, Ултра меки ленти светла, Кристал Cryад предводени од ленти за светло и предводени од неонски флексни. Мекоста и исклучително малиот радиус на виткање се уникатни карактеристики на производите на Гламур СМД.
Производите за осветлување на гламур вклучуваат алуминиум-пластични интегрирани панели, како производи за осветлување во затворено, улични светла, светла од поплави како производи за осветлување на отворено и соларни улични светла, светлосни светла како нови енергетски производи.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Осветлување на ЛЕР

Осветлување на ЛЕР

Гламур ЛЕР декоративни светла е во индустријата веќе 18 години. Нашите категории на производи вклучуваат LED жичана светлина, LED светло за јаже, LED неонски флексни, SMD лента светлина, LED светилки, LED мотив светло, итн. Главните производи имаат CE, GS, CB, UL, CUL, ETL, CETL,
2020/07/07
LED лента светло

LED лента светло

Гламурозната LED лента за светло секогаш се фокусира на подобрување на квалитетот и уверување. Одличните перформанси освоија многу светски углед и нарачки. Веруваме дека само „квалитетна светлина“ може да обезбеди „квалитетен живот“.
2020/07/07
Соларна светлина

Соларна светлина

Нови енергетски производи на кои главно се фокусираме на сите нас во една соларна улична SL01 серија SL01, интелигентна и заштеда на енергија.
2020/07/07
Затворен лесен производ

Затворен лесен производ

Гламур Осветлување внатрешен светлосен производ, главно, интегриран LED светлосен панел со странично светло и задно светло; Страна светлина имаме SPL серија, NPL и NSF серии, задно светло имаме ADL серии, DLC серии, EDL серии и RDL серии; Покрај тоа, за ADL сериите се отсечени прилагодлив дизајн; SPL, DLC & EDL сериите се 2 во 1 дизајн, лесно менувајте ја вдлабнатоста на монтираната површина.
2020/07/13
Професионален тим и опрема
Повеќе од 30 постари инженери и дизајнери кои работат во Гламур сега. Опремувајќи се со напредна експериментална опрема, развивме и дизајниравме серија на водечки производи во индустријата, кои исполнуваат различни барања на различни клиенти од различни региони и земји, и досега добивме околу 80 патенти.

Гламур, исто така, има серија на целосно автоматски производни линии, како што се автоматски машини за заварување, машини за полнење со лепак, монтажни машини, SMT машини, машини за истиснување, машини за сечење, машини за тестирање на стареење и повеќе од 300 комплети опрема за тестирање што можат да ни обезбедат силна капацитет на производство да се справи со многу нарачки лесно од познати брендови низ целиот свет.
Профил на компанијата
Основана во 2003 година, Гламур се залага за истражување, производство и продажба на ЛЕР украсни светла, станбени светилки, надворешни архитектонски светла и улични светла уште од своето основање.

Сместено во ongонгшан Сити, провинција Гуангдонг, Кина, Гламур има 40.000 квадратни метри модерен индустриски парк, со повеќе од 1.000 вработени и месечен капацитет за производство на 90 40FT контејнери.

Со скоро 20-годишно искуство во областа на ЛЕР, упорни напори на луѓето од Гламур& поддршка на клиенти домашни и во странство, Гламур стана лидер на LED осветлување индустрија осветлување индустрија. Гламур имаат завршено ЛЕР индустриски ланец, собирајќи разни извонредни ресурси како што се LED чип, LED инкапсулација, производство на LED осветлување, производство на LED опрема
Истражување на ЛЕР технологија.

Сите производи од гламур се одобрени од GS, CE, CB, UL, CUL, ETL, CETL, SAA, RoHS, REHS. Во меѓувреме, Гламур досега доби повеќе од 30 патенти. Гламур не е само квалификуван снабдувач на кинеската влада, туку е и многу доверлив снабдувач на многу познати меѓународни компании од Европа, Јапонија, Австралија, Северна Америка, Блискиот исток итн.

ПОБЕДНЕТЕ СЕ ДОБИ СО НАС

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонскиот број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатен понуда за нашиот широк спектар на дизајни!

Изберете друг јазик
Тековен јазик:Macedonian